استایلاستایل اسپرتاستایل رسمی

۱۰ لباسی که باید در کمد خود داشته باشید.

0
10لباس ضروری مردانه

تجربه نشان داده که وقتی آقایان تصمیم می‌گیرند لباس مردانه مناسب تری بپوشند در واقع نمی‌دانند باید چه لباس‌هایی بخرند و معمولا بسیاری لباس غیرکاربردی در کمد انبار میکنند. آنچه در این مقاله می خوانید معرفی ۱۰ لباس ضروری که همه آقایان نیاز دارند می‌باشد که  تاثیر بسیارمثبتی در استایل شما دارد.

 

۱- پیراهن مردانه سفید

پیراهن مردانه سفید_نوین روز

همه مردان به حداقل یک پیراهن سفید نیاز دارند. بهترین انتخاب برای شما پیراهنی با یقه متوسط است تا بتوانید آن را با انواع اکسسوری‌ها مثل کروات، پاپیون و دستمال گردن ست کنید. اگر پیراهن را میخواهید در مواقع رسمی بپوشید باید مدل های بدون جیب را امتحان کنید. هم چنین اگر میخواهید پیراهن مردانه سفید را در یک شام دورهمی دوستانه بپوشید به مدل های جیب دار میتوانید فکر کنید؛ چرا که جیب از رسمیت پیراهن میکاهد.

۲-پیراهن آبی روشن

پیراهن آبی مردانه_ نوین روز

این پیراهن نیز مانند پیراهن سفید استفاده بسیاری دارد و میتوان آن را در  موقعیت های رسمی و غیررسمی داشت. مدل ساده و رسمی آن بیشتر مورد علاقه و سلیقه آقایان است؛ اما شما میتوانید برای تنوع پیراهن آبی را از پارچه‌های بافت‌دار انتخاب کنید، سرآستین‌های کلاسیک برای این مدل بسیار جذاب خواهند بود اما همچنان اگر جیب نداشته باشد در موقعیت‌های بیشتری آن را خواهید پوشید. این پیراهن برای محل کار عالی ترین گزینه است.

۳- کت‌وشلوار سرمه‌ای

کت و شلوار سرمه ای _نوین روز

برخلاف تصور غالب در میان آقایان درباره ضروری بودن وجود یک دست کت‌ و شلوار مشکی در کمدشان، باید گفت برخلاف آن چه فکر میکنید سرمه‌ای آیتم ضروری رسمی  شماست. کت‌ و شلوار مشکی مناسب مراسم موقعیت های خیلی رسمی است. براساس تجربه پرکاربردترین رنگ‌ها برای این آیتم ضروری سرمه‌ای و طوسی است.

جالب است بخوانید  چگونه بر اساس محیط کار بهترین لباس را انتخاب کنیم؟

اگر با کت‌های اندامی و تک دکمه راحت نیستید سراغ کلاسیک‌ها بروید، پارچه‌هایی را انتخاب کنید که کمتر چروک شوند تا در محیط کار این موضوع برای شما مشکل ساز نشود.

 

۵- بلیزر ملوانی

کت بلیزر _ نوین روز

از ضروریات کمد مردانه میتوان  به یک کت بلیزر سرمه ای اشاره کنیم. بهتر است انتخاب شما از طیف روشن این رنگ باشد چرا که رنگ‌های روشن به نظر غیررسمی‌تر می‌آیند و با بلیزر تک شما هماهنگی بیشتری خواهد داشت

۶-شلوار کلاسیک خاکی

شلوار خاکی_نوین روز

داشتن یک شلوار خاکی رنگ به شما این امکان را می‌دهد که به سادگی اسپرازاتورا برای خود بسیازید پس آن را با انواع کت‌ها، پیراهن‌ها و ژاکت‌ها بپوشید. جنس آن به سلیقه شما بستگی دارد.

۷- کت‌وشلوار فلانل خاکستری

کت و شلوار خاکستری _ نوین روز

یک دست کت‌ و شلوار فلانل برای استایل زمستانی الزامی است. خاکستری چون رنگی خنثی محسوب میشود لذا از تطبیق‌پذیرترین رنگ ها با انواع رنگ‌ها و مناسب موقعیت‌های گوناگون است.

۸- جلیقه‌ای به رنگ قرمز بورگاندی

جلیقه بورگاندی_ نوین روز

داشتن یک جلیقه آن هم به رنگ بورگاندی می‌تواند در موقعیت‌های خاص به لباس پوشیدن شما رنگ و لعابی نو ببخشد.

۹-بارانی بلند یا trench coat

کت ترنچ_نوین روز

این کت بلند ریشه ای در لباس های نظامی شوروی دارد، این لباس بیشتر برای فصل های بهار و پاییز مناسب است این آیتم ضروری به صورت روزمره و غیررسمی و گاهی هم با یک کت‌وشلوار کاملا رسمی قابل پوشیدن است به شرطی از یک پارچه ضخیم دوخته شده باشد.

۱۰- ژاکت بافت

پلیور بافت_نوین روز

یک بافت یقه هفت میتواند در زمستان لباس گرم مناسبی برای شما باشد هم چنین با افزودن یک لایه به استایل شما جذابیت بیشتری خواهد بخشید. ژاکت بافت باید کاملا اندازه شما باشد تا بتوانید به راحتی روی آن هر مدل کتی که می‌خواهید بپوشید. پیشنهاد رنگی ما برای یک ژاکت بافت در رنگ‌های تیره و خنثی مثل سرمه ای طوسی و کله غازی است..

جالب است بخوانید  به چند روش می توان شلوار کتان مردانه را با کفش مردانه ست کرد؟

کفش آکسفورد

کفش آکسفورد_نوین روز

کفش آکسفورد از کلاسیک‌ترین انواع کفش‌های رسمی مردانه است که دوختی چندتکه دارد. کفش چرم یک تکه از یک قطعه چرم یکپارچه تشکیل شده و هیچ دوختی روی آن دیده نمی‌شود. این کفش هم کفش رسمی مردانه است که اگرچه به اندازه آکسفورد شناخته شده نیست اما کفشی زیبا و جذاب است

کیف چرمی دستی

کیف دستی چرمی_نوین روز

برخلاف تصور بسیاری از آقایان کیف مردانه یک آیتم تزئینی یا اکسسوری نیست. هرچند بسیاری از آقایان هنوز نیز به سختی کیف به دست می شوند. اما باید با حقیقت روبرو شد و آن را پذیرفت. کیف مردانه رسما مورد تائید عموم قرار گرفته و شما ناچارید آن را بپذیرید.

طراحان بسیاری در سراسر جهان مدت ها تلاش کرده اند تا وسیله ای را برای مردان فراهم کنند که قابلیتی فراتر از چمدان یا سامسونت داشته باشد

سخن پایانی

سعی کنید همواره در مورد خرید لباس کیفیت را بر کمیت ترجیح دهید، با چند آیتم کاربردی با کیفیت می‌توانید تا مدت ها استایل جدید داشته باشید.

 

چگونه آقایان بر اساس یودجه وسایز خود شلوار جین انتخاب کنند؟

مقاله قبلی

راهنمای انتخاب کت و شلوار اداری

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در استایل