پیراهن مردانهمد و پوشاک

پیراهن های مردانه و هر آنچه لازم است بدانید!!!

0

 

پیراهن مردانه چه رسمی و چه غیر رسمی بی شک جزو مهم ترین و اساسی ترین لباس های مردانه محسوب میشود. پیراهن های مردانه تنوع بی‌نهایت زیادی دارند و با هر بودجه ای قابل خریدن هستند. شما میتوانید برحسب سلیقه شخصی خود، فرم بدن، ترکیب دیگر لباس ها و بودجه خود پیراهن مردانه مناسب و دلخواه خود را داشته باشید. اما پیراهن مردانه چه ویژگی هایی دارد؟

برای خواندن جالب ترین نکات در مورد پیراهن مردانه تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

ویژگی پیراهن مردانه نوین روز

ویژگی های برتر پیراهن های مردانه چیست؟

پیراهن مردانه عموما از جنس نخ و پنبه هستند و بنابر دسته بندی کژوال و رسمی الگوی خاصی دارند.

عموما پیراهن های مردانه، ساده و اغلب بدون جزئیات و طراحی های خاص هستند. پیراهن های مردانه میتوانند در هر رنگی باشند و رنگ آن‌ها بی‌نهایت متنوع است و از قانون خاصی پیروی نمیکنند.

هر یک از المان هایی که در بالا به آن‌ها پرداختیم در صورت تغییر از یک پیراهن رسمی به یک پیراهن کژوال یا از پیراهنی مناسب محل کار به پیراهنی مناسب میهمانی آخر هفته تبدیل می‌شوند.

بررسی سایز و اندازه

معمولا آقایان پیراهن‌هایی را می‌پوشند که اندازه و سایز آن‌ها نیست. علت این مساله این است که بسیاری از این پیراهن‌ها به صورت صنعتی دوخته و آماده شده اند. حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که دور یقه اندازه شما نباشد اما آستین‌ها کاملا فیت و اندازه باشد؛ یا اندازه دورکمر خوب باشد اما قد پیراهن کوتاه یا بلند باشد.

پیراهنی که کاملا سایز و اندازه شما باشد راحت است. مردانی که جثه درشتی دارند با پیراهن های بزرگ و آزاد راحت هستند اما افراد لاغر پیراهن های فیت و تنگ را باید انتخاب کنند. در هرجثه و اندامی که باشید پیراهنی که شما می‌پوشید باید چند ویژگی داشته باشند:

  1. سرشانه های پیراهن باید کاملا روی شانه باشند و دقیقا بر روی شانه ها تنظیم شود.
  2. پیراهن کاملا اندازه باید در بخش قفسه سینه و بالاتنه نهایتا تا ۲ سانت فضای آزاد داشته باشد تا تنگ نباشد.
  3. سرآستین ها و جادکمه ها باید استاندارد باشند که دکمه های سرآستین به آسانی باز و بسته شوند.
  4. آستین ها باید اندازه استانداردی داشته باشند یعنی نه کوتاه باشند و نه گشاد و بلند.
جالب است بخوانید  چرا کفش مشکی و قهوه ای انتخاب اول مردان است؟

پیراهن مردانه نوین رروز

بررسی جنس پیراهن های مردانه

در تولید پیراهن های مردانه از چه پارچه هایی استفاده میشود؟

پیراهن های نخی

پیراهن های مردانه نخ پنبه ای به علت بافت طبیعی خود گرما را هدایت کرده و جریان هوا را از خود عبور می‌دهند. این مساله باعث خنک ماندن بدن می‌شود. همچنین الیاف پنبه به خوبی رطوبت سطح پوست را جمع آوری و جذب کرده و از عرق کردن جلوگیری می‌کنند. پیراهن های نخ پنبه از بادوام ترین پیراهن ها هستند و شکل بدن را به خود می‌گیرند.

پیراهن پلی استر

الیاف مصنوعی برای جایگزینی با پیراهن های پنبه ای تولید شده اند اما هیچ گاه قادر به گرفتن جای پیراهن های پنبه ای نیستند. پیراهن های الیاف مصنوعی کیفیت مناسبی ندارند و تولید دست انسان هستند اما در مقایسه با پیراهن های الیاف طبیعی نخ پنبه ای قیمت پایین تری دارند و در دسترس عموم قرار دارند. این پیراهنها تعریق و بوی بد ناشی از آن را تشدید می‌کنند و در روزهای گرم سال گرما را در خود حفظ می‌کنند.

بررسی رنگ پیراهن

در انتخاب رنگ لباس بالاتنه مردانه باید به فاکتورهای مهمی مانند چهره، رنگ مو و رنگ چشم دقت کرد. اما آنچه رایج است این است که آقایان با توجه به سلیقه شخصی ولباس های قبلی و لباس های موجود در بازار لباس های خود را انتخاب میکنند و به این موارد بی توجه هستند

پیراهن سفید مردانه

پیراهن سفید مردانه با بسیاری از ست ها هماهنگی بسیار فوق العاده ای دارد و از مولفه های اساسی در ساخت یک ترکیب موفق مردانه است . بدن نحو که شما میتوانید پیراهن سفید را در هر موقعیتی بپوشید به جز مراسم سوگواری .

جالب است بخوانید  1+5 نکته مهم در خرید پیراهن مردانه برای آقایان کوتاه قد

پیراهن سفید مردانه آستین های slim fit  دارد و در قسمت مچ و ساعد کاملا فیت بدن هستند . این ویژگی در قسمت کمر هم کاملا واضح و مشخص است . کمر این پیراهن گرد و اسلیم فیت است .

پیراهن مردانه سفید نوین روز

پیراهن مردانه آبی

پیراهن آبی از محبوب ترین و رایج ترین رنگ پیراهن ها در ایران است . علت محبوبیت این رنگ پیراهنها محبوب  بودن خود رنگ آبی در میان اقایان ومهم تر از آن هماهنگی این رنگ با پوست آقایان است . هرروزه در بازار و ترندهای فشن لباس مردانه ما شاهد حضور یک الگوی جدید برای رنگ آبی از طرف کارخانجات پیراهن دوزی هستیم. رنگ آبی بهترین و مناسب ترین رنگ برای جایگزینی با رنگ سفید است.

پیراهن مردانه آبی نوین روز

کفش مناسب با استایل های رسمی کت و شلواری آقایان

مقاله قبلی

کدام اکسسوری ها را میتوان با کت و شلوار استفاده کرد؟

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *