استایل رسمیکت و شلوارکت و شلوار مردانه

چند نکته مهم در انتخاب یک کت و شلوار اداری مناسب

0

 

مهارت مذاکره یک قدرت و توانایی است که هر مدیر حرفه ای باید آن را یاد گرفته باشد. یکی از فاکتورهای مهم در میزان تاثیر گذاری صحبت های شما در مذاکرات به عنوان یک مدیرموفق، لباس شما است. به گونه ای که  افراد با انتخاب لباس مناسب حرفه ای تر به نظر رسیده و در مقایسه با دیگران بیشتر مورد توجه قرار میگیرند.

لباس رسمی آقایان برای شرکت در جلسات اداری، سمینارها، کنفرانس‌ها و دیدارهای رسمی کت و شلوار است.کت و شلوار برحسب کاربرد بالا و میزان رسمیتی که در استایل آقایان دارد، در موقعیت های بسیاری استفاده می شوند. یکی از کاربردهای بسیار مهم کت و شلوار، در ادارات است. ادارات و شرکت ها از رسمی ترین مکان ها و موقعیت ها به شمار می روند. هم چنین رعایت قوانین در تمامی موارد حتی پوشش کاملا الزامی می باشد. بدین معنی که، قوانین حاکم بر ادارات و شرکت ها کاملا سخت گیرانه است.

 

نوین وز کت و شلوار رسمی اداری

تخطی و عدم رعایت این قوانین و پروتکل ها می توانند به ضرر یک شرکت تمام شود. به همین دلیل مدیران ادارات و شرکت ها برای تمام کارمندان خود قوانین فراوانی وضع کرده اند. یکی از این پروتکل ها رعایت استایل رسمی در محل کار و پوشیدن کت و شلوار اداری است. کت و شلوار های اداری برحسب موقعیتی که قابل استفاده هستند می توانند ساده یا طرحدار باشند. هم چنین می توانند با گل سینه منقش به آرم شرکت باشند. اما بعد از جزئیاتی که همه توسط مدیران شرکت ها بررسی و انتخابی می شوند.شما به عنوان یک کارمند باید قوانینی را در استایل خود رعایت کنید. انتخاب کت شلوار مناسب برای محل کار، اعتماد به نفس شما را بالا برده و باعث بهبود عملکرد شما می‌شود .

جالب است بخوانید  انتخاب جذاب ترین مردان چه کت و شلواری است؟

در ادامه این قوانین را بررسی میکنیم. با ما همراه باشید.

اگر لباسی که باید در محیط کاری بپوشید لباس فرم باشد، جای نگرانی وجود ندارد.

از این رو کتی که می‌پوشید ممکن است دو دکمه یا سه دکمه باشد. لذا طبق قوانین استایل رسمی دکمه پایینی کت را همواره باز بگذارید مگر در مواقع نشستن. هنگام نشستن دکمه‌های کت را کاملا باز کنید.

اما اگر لباس مخصوصی برای محیط کار اختصاص داده نشده بود شما بازهم ملزم به رعایت پوشش رسمی هستید و باید کت و شلواررسمی بپوشید. در آن صورت بهترین رنگ کت شلوار برای محیط رسمی کار مشکی، سرمه ای، زغالی یا طوسی است. در صورتی که تمایل به استفاده از کت و شلوار طرح‌دار دارید، خط‌های آن باید بسیار نازک باشد و خیلی جلب توجه نکند.

کت و شلوارهامتنوعی با کیفیت ها و قیمت های مختلفی در بازار موجود است. اگر شما کت شلوار ارزان قیمت و بی کیفیت بخرید، همکاران و مشتریان شما در نگاه اول متوجه خواهند شد. این مساله باعث میتواند برروی رضایت مشتری و راندمان کاری شما اثر منفی بگذارد. پس ریسک نکنید و کت و شلواری با کیفیت هرچند گران قیمت خریداری کنید. کت و شلوار با کیفیت باعث افزایش پرستیژ کاری شما خواهد شد.

کت شلواررسمی نوین روز

اگر کت و شلوار مناسب خود را نیافتید میتوانید بعد از تهیه پارچه به خیاطی ماهر مراجعه کنید. پارچه ای با کیفیت خوب انتخاب کنید. پارچه پشمی  از بهترین پارچه‌های مناسب برای کت و شلوار است که به کت و شلوار قابلیت چهارفصل بودن میدهد. پارچه‌های نخی و کتانی نیز برای فصل تابستان خوب است . در انتخاب پارچه با خیاط خود نیز میتوانید مشورت کنید.

جالب است بخوانید  اکسسوری کراوات و پوشت را در کدام مراسم ها می توانیم ست کنیم؟

کت و شلوار مناسب برای  مردان قدبلند کت و شلواری با  خطوط افقی است. این دسته از آقایان باید از پوشیدن کت وشلوارهایی با پارچه های راه‌راه عمودی خوداری کنند. کت های شش دکمه برای مردان بلندقد و لاغر اندام انتخاب بسیار مناسبی است. مردان کوتاه قامت نیز باید انتخاب هایی مانند کت یک ردیف دکمه با راه‌های باریک یا تکرنگ تیره انتخاب کند.

انتخاب پیراهن مناسب با کت و شلوار اداری

زیر کت مشکی یا سرمه ای ، به ترتیب باید پیراهن سفید یا آبی آسمانی بسیار کم رنگ ساده بپوشید. در صورتی که کت و شلوارتان خطوط راه راه دارد، باید پیراهن را ساده انتخاب کنید .فراموش نکنید اگر کت و شلوار مشکی بپوشید انتخابی جز پیراهن سفید رنگ نخواهید داشت.
هم چنین باید بدانید که هرگز زیر کت و شلوار رسمی نباید پیراهن آستین کوتاه بپوشید.از طرفی هنگام پوشیدن پیراهن آستین بلند از دکمه سردست استفاده کنید تا طرف مقابل خود را تت تاثر قدرت خود قرار دهید. آستین کت تقریبا باید ۱۲ سانت بالاتر از نوک شصت شما باشد.

. اما ویژگی های شلوار اداری

انتخاب شلوارهمواره راحت‌تر از انتخاب کت است. اما باید دقت کنید که شلوار کاملا اندازه باشد و بزرگ یا کوچک نباشد. هم چنین دقت کنید که کمر شلوار اندازه است .اگر پاچه شلوار به حالت پاکتی دوخته شده  باشد، رسمی‌تر است اما قد شما را کوتاه نشان خواهد داد. شلوار شما باید فاقد هرگونه پیلی و چین باشد. یک شلوار اداری رسمی کاملا صاف و بدون تزیینات است. هم چنین برروی آن خط اتوی تیزی باید وجود داسته باشد.

جالب است بخوانید  کت و شلوار را اینجا بپوشید

اکسسوری های رسمی

کراوات مهم ترین اکسسوری رسمی در محل کار رسمی است. اگر دوست دارید هنگام کارهای اداری کراوات بزنید، کراواتی را انتخاب ‌کنید که  از ابریشم خالص تهیه شده باشد. رنگ زمینه اصلی کراوات باید با رنگ کت شلوار شما هماهنگ باشد. جورابتان باید با رنگ کمربند یکی باشد که معمولا مشکی است و هنگام راه رفتن با کفش، نباید دیده بشود. هم چنین کمربند شما حتما باید چرمی، مشکی و ساده باشد با سگکی که جلب توجه نکند. فراموش نکنید که در رنگ جوراب انتخابی غیر از مشکی و سرمه ای تیره نخواهید داشت . بدین معنی که هر انتخاب دیگری استایل شما را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.
کت شلوار مردانه اداری نوین روز

 قوانین کاریزماتیک استایل رسمی در محیط اداری

همیشه در جلسات رسمی کارت ویزیت و روان‌نویس یا خودنویس مخصوص به خود را همراه داشته باشید.
هم چنین از خودکار معمولی در جلسات رسمی استفاده نکنید.
این را بدانید که ساعت لزوما برای نشان دادن زمان نیست. ساعت نشانه قدرت شما است و جایگاه اجتماعی شما را در دید مخاطب بهبود خواهد بخشید. پس همواره ساعت خوب و روان‌نویس یا خودنویس شیک به همراه داشته باشید.
فراموش نکنید که از عطری مناسب با عطری تلخ ومردانه ترجیحا خنک برای تاثیرگذاری بیشتر استفاده کنید.

 

راهنمای انتخاب کت و شلوار اداری

مقاله قبلی

بررسی مهم ترین نکاتی که در خرید پیراهن مردانه باید بدانید

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در استایل رسمی