کت و شلوارمد و پوشاک

قوانین ست کردن و پوشیدن کت و شلوار به همراه اکسسوری ها

0
کت وشلوار مردانه نوین روز

انواع بسیاری از لباس های مردانه وجود دارد. هریک از این لباس های مردانه برای پوشیدن یا ست شدن با یکدیگر قوانین خاصی دارند. این قوانین به نحوی وضع شده اند که نسبت به زمان استفاده یا شرایط دیگر قابل چشم پوشی، تغییر یا شکست هستند. ما قصد نداریم که به این دسته از قوانین بپردازیم بلکه آن چه در این مقاله میخوانید قوانین غیرقابل تعییر و غیر قابل شکستن کت و شلوار رسمی مردانه است که شما حتما باید قوانین مشخص شده را رعایت کنید. با ما باشید تا قوانین پوشیدن کت و شلوار را یاد بگیرید.

ست کردن کت وشلوار نوین روز

  •  رنگ کت و شلوار

رنگ از آن دسته مواردی است که بستگی به سلیقه شخصی دارد اما نکته ای که باید به آن توجه کافی داشته باشید این است که تنها انتخاب شما رنگ مشکی نیست! همه ما بر این باوریم که این  رنگ شما را لاغرتر نشان می دهد و هم چنین کلاسیک ترین و برازنده ترین رنگ برای یک مرد است و یا شیک است اما رنگ های دیگری نیز میتوان جایگزین آن کرد. یک دست کت و شلوار مشکی برای هر مردی کفایت میکند.

  • اندازه سرشانه

اگر شانه های عریضی ندارید، خیلی مهم است که کتی را انتخاب کنید که سرشانه هایش کاملا اندازه ی شما باشد. اگر اندامی نامتوازن دارید بهتر است قید کت و شلوارهای بازاری را زده و به شخصی دوزی روی بیاورید.

  •  اندازه سردست

بدیهی است که همه اندام ها یک شکل نیستند بعضی از مردم دست های بلندتری دارند  پس نمیتوان حکم کلی درباره ی دکمه ی سردست داد. در حالت ایده آل آستین پیراهن باید به اندازه ۱.۵ اینچ بلندتر از کت باشد. اگر اندازه آستین استاندارد نبود  حتما با یک خیاط مشورت کنید.

  • اندازه قد شلوار

بسیارمهم است که شلوار کاملا مچ پای شما را بپوشاند و مهم تر اینکه شکست خوبی روی کفش شما داشته باشد. دقت کنید که وقتی می نشینید شلوار شما کمی بالا می رود پس باید جورابی مناسب و هم رنگ شلوار پوشیده باشید که پاهایتان مشخص نباشد.

  •  رنگ کفش

رنگ کفش شما سلیقه و دقت شما را بروز می دهد. به عنوان مثال کفش مشکی و کت و شلوار مشکی همواره یک ست بی نظیر و عالی است اما خوب است که چند گزینه دیگر هم داشته باشید. قهوه ای همیشه با سرمه ای جواب می دهد.

  • کمربند

کمربند شما باید همرنگ کفش یا هم تناژ با آن باشد. واضح است که پیراهنتان باید در شلوارتان باشد پس هیچ وقت این اشتباه فاحش را انجام ندهید کهپ یراهن را روی شلوار در ست کت و شلوار بیندازیدو کمربندتان را پنهان کنید.

جالب است بخوانید  چگونه می توان در یک استایل جذاب کراوات و پوشت را می توان ست کرد؟

نکته ی مهم دیگر این است که کمربند نباید خیلی پهن باشد و اندازه ای استاندارد داشته باشد.یی

  • دکمه ها

کتی که فقط یک دکمه دارید برای تیپ رسمی بهترین انتخاب است و کت رسمی شما برای مواقع خیلی رسمی مانند جلسه کاری و اداری  شما باید حداقل دو دکمه داشته باشد.

و نکته ی مهمی که وجود دارد این است که وقتی می نشینید، دکمه ی کتتان را بازکنید

  • کراوات

در بسیاری از مشاغل بستن کراوات با ست کت و شلوار نقش مهمی دارد. مثلا وکلا با بستن یک کراوات میتوانند در جلسات خود بسیار خوش استایل تر و رسمی تر ظاهر شوند و همچنین کراوات در استایل ست کت و شلوار مدیران یک سازمان بسیار مهم است.

بستن کراوات نکات مثبتی برای آقایان دارد که قابل توجه است. یکی از نکات مثبت در کراوات، لاغر اندام نشان دادن آقایان است.کراوات ها معمولا بلند و باریک هستند که بلندی آنها باعث می شود در نظر بیننده خطای دید ایجاد شود و باعث می شود یک آقا از دید یک مخاطب لاغرتر و خوش فرم تر دیده شود

  • پوشت

پوشت یا دستمال جیبی نوعی اکسسوری مردانه است که نسبت به بقیه اکسسوری ها به کمتر پرداخته شده است . اما به اندازه عطر و کراوات و ساعت مهم است و غیر قابل چشم پوشی . اگر شما بتوانید به خوبی و به درستی از این دستمال جیبی تزئینی استفاده کنید و یاد گرفته باشید که آن را به صورت صحیح تا کنید خواهید دانست که هیچ محدودیتی برای استفاده از آن در مراسم ها و موقعیت های مختلف نخواهد داشت که بسا تاکنون نیز در غفلت به سر میبردید

  •  جلیقه

جلیقه ها توانایی پوشش استایل شما را دارند و می توانند تمام ایرادهای استایل شما را پوشش داده و مخفی کند . جلیقه در گذشته بیشتر مورد استفاده بوده و تا مدتی در حوزه مد مردانه منسوخ بود اما اینک مدتی است که با طراحی های نوین و جدید پا به عرصه مد مردانه گذاشته است و با استقبال آقایان و مردان خوش تیپ و شیک استایل مواجه شده است . جلیقه بر حسب نوع و مدل دوخت میتواند با کت و شلوار ، به تنهایی یا دیگر لباس ها ست شود و در ترکیب کردن آن با آیتم های دیگر محدودیت نداریم

جالب است بخوانید  گیره کراوات و هر آنچه که باید بدانید!!!

چگونه بر اساس محیط کار بهترین لباس را انتخاب کنیم؟

مقاله قبلی

چرا کفش مشکی و قهوه ای انتخاب اول مردان است؟

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در کت و شلوار